Vítejte na webu
Klubu vozíčkářů Trutnov
Diakonie a Misie CČSH
Na úvodní stránku ... Novinky na našem webu ... Naše akce ... Kontakty a spojení ... Obrázková galerie ... Naši sponzoři ... O těchto stránkách ... Deutsch Italia Spain The Club for Handicap People français Menu

 

Vítejte na webu
" Klubu vozíčkářů Trutnov "

Náš certifikát

Poslední novinky 25.01.2024


K 31.05.2024 bude tento web po 22 letech ukončen.

- Připravujeme nový web -
 


ÚVOD

Klub vozíčkářů vznikl v květnu 2002. Od roku 2015 je registrován u Krajského soudu v Hradci Králové jako Klub vozíčkářů Trutnov – Bukovinka, z.s.

Cílovou skupinou spolku jsou nejen vozíčkáři, ale i osoby s jiným tělesným, případně duševním postižením. Vítáme rovněž spolupráci s dalšími zájmovými organizacemi a institucemi, které mají pozitivní vztah k problematice handicapovaných osob.

Od roku 2003 se působiště Klubu vozíčkář nachází v Trutnově. V budově Církve československé husitské v ulici Úpická 146 měl spolek vyhrazeny prostory do konce března 2023. Od 1. dubna 2023 sídlo spolku je na adrese Komenského 821 v 2. patře nad MARO koupelnové studio (bezbariérový vstup (výtah) i bezbariérové WC).

Praktickou činností jsou návštěvy kulturních a jiných zájmových akcí, edukační přednášky, výlety do okolí, rukodělná tvorba, ale i neformální setkávání členů a jim blízkých osob. Mezi vozíčkáře také přijíždějí hosté různých zájmů a profesí. Náměty na činnost vycházejí z přání členů a podle nich jsou také realizovány, s ohledem na aktuální možnosti.

Cílem působení spolku je snaha o integraci osob s handicapem do společnosti. Každodenní střety s nepříjemnými překážkami nejsou pro vozíčkáře při troše pomoci nepřekonatelné. Doufáme, že naše činnost přispěje k většímu kontaktu postižených a zdravých lidí, a současně k rozšíření možností vozíčkářů trávit volný čas aktivní a zajímavou činností. Role spolku je tedy společenská, edukační a sociálně rehabilitační.

Uvítáme nové členy – nejen vozíčkáře, ale i osoby s tělesným postižením bez vozíku. Dále je zde příležitost k aktivnímu odpočinku pro ty, kteří se o nemocné starají. Výzva je i pro dobrovolníky, kteří se chtějí na činnosti Klubu vozíčkářů podílet či asistovat handicapovaným.

Podporu naší činnosti vyjádřil i Ing. arch. Michal Rosa, starosta Města Trutnova:

Téma překážek ve veřejném prostoru a jejich odstraňování mě velmi zajímalo jako architekta. I proto jsem z pozice radního inicioval vznik pracovní skupiny, která se pod mým vedením odstraňování bariér v Trutnově zabývá od roku 2018. Přestože to nejde tak rychle, jak bych si přál, fyzické překážky postupně mizí.

Teprve při práci v této komisi jsem si uvědomil, že značná část problémů se nachází v hlavách zdravých lidí, a že překonání tohoto handicapu bude nejspíš náročnější než zajištění průchodnosti naším kopcovitým městem. Jsem moc rád, že ve městě máme Klub vozíčkářů Trutnov, který při překonávání fyzických bariér boří i ty mentální.


PODĚKOVÁNÍ

Internetové stránky týkající se našeho klubu připravil a aktualizuje pan Martin Čapek Mara-Soft, který nám tuto službu poskytuje bez nároku na odměnu.

Za Klub vozíčkářů Jan a Jarmila Ročkovi

Celkový, orientační počet návštěvníků stránky

  Web4U.cz - webhosting a serverhosting

Poslední aktualizace stránky: 25.01.2024

______________________________________________________________________________
Na úvod - Kdo jsme - Novinky - Akce - Kontakty - Galerie - Sponzoři - O stránkách

Mara - Soft Copyright © 2002