aktualizace 02.01.2014

Napsali o nás i tady

Ohlédnutí za minulým rokem 2013. Rok 2013 částečně vydařil. V průměru se počet hráčů schází na 2,5 stolu. Bohužel jsou tu i negativa, jako je úraz Pepi Blaža a Irenky Zachařové. Doufejme, že nový rok přinese všem našim hráčů lepší zdraví a že se ukáží i nové tváře.

Bridž

Výsledky

Pravidla
Bridž on-line
Kontakty a web
Dražební systémy
Výpočtové tabulky

Zajímavé odkazy:
Bridž v Hořicích
Staré Trutnovsko

 

Co je to bridž?
Bridž nepatří mezi jednoduché zábavy, ale patří na úroveň šachů, proto si těžko v dnešní době hledá příznivce. Tím ale jde o kvalitní zábavu na celý život, což se o jiných zábavách těžko dá říct. Jde o to, že na začátku hráč do sebe vstřebává postupně pravidla hry sic rychle, ale postupně zjišťuje, že nevystačí jen se základními pravidly. Je to jako v šachu, kdy hráč pochopí pohyb figur, ale logiku, strategii se učí zbytek života. Navíc bridž oproti šachům má v sobě partnerskou spolupráci a podle mého názoru si užije hráč mnohem více legrace, tak jako v životě.
ANO! Víc bych přirovnal bridž k životnímu putování, kdy rozhodnutí jedince přinese užitek či ztrátu celé dvojici či skupině lidí.
Je mnoho hráčů na světě a je mnoho přístupů, které hráče vede k cíly, ale žádný z nich není přesnou kuchařkou k tomu, aby dvojici vedlo k tíženému vítězství. Můžou se posadit proti sobě ti nejlepší hráči s nejhoršími hráči, a přesto partii mají šanci vyhrát ti nejhorší, což se u šachu stát nemůže.

 

Výhody bridže

Pro mladé ambiciózní lidi se může stát prostředkem, jak se seznamovat s novými lidmi a podívat se do mnoha států, kam by se asi v životě ani nikdy nepodívali, jako se povedlo čtveřici. Michal Kopecký, Jana Janková, Vítek Volhejn a Milan Macura, kteří již procestovali celou Evropu, 2 × v Chině, 1 × v Izraeli a svými schopnostmi se dostali na špičku republikového i celosvětového bridže.

 

Pro starší a seniory je to neutuchající zábava, která až do pozdního věku může tříbit paměť a zušlechťovat ducha.

 

Bridž v Trutnově

Byl založen březen 1983. Zakladateli byli Jan Ertner (nynější vedoucí), Markéta Ertnerová, Irena Zachařová, Josef Horáček,...

Od prvopočátku až do dnešní doby měl klub vždy jen kolem 30 členů a z toho více aktivních asi 15.  Zato vždy to byla společnost, která se uměla a umí bavit na úrovni hodné následování i když složení společnosti bylo vždy různorodé, jak věkový odstup, tak i profesní.

Rádi bychom mezi námi uvítali nové členy, kteří by dále s radostí hráli, tak krásnou hru jako je BRIDŽ

 

Časopis BRIDGECZ
č.1          12/2012 č.2          01/2013 č.3          03/2013 č.4          05/2013  
 

 

 

Vedoucí klubu:

Ertner Jan

jan.ertner@volny.cz


Webmaster:

JANKO Vratislav

janko_v@volny.cz

ICQ: 220963236


Přístupy:

 [CNW:Counter]

 

Sponzoři: