Vítejte na webu
Klubu vozíčkářů Trutnov
Diakonie a Misie CČSH
Na úvodní stránku ... Novinky na našem webu ... Naše akce ... Kontakty a spojení ... Obrázková galerie ... Naši sponzoři ... O těchto stránkách ... Menu
  


nahoru

Naše akce
- strana 11 -

Další akce : předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 dalšíSOUMRAK VYSTŘÍDALO SVÍTÁNÍ (15.11.2018)

Téměř na svatého Martina léta Páně 2018 jsme byli pozváni do Hereckého muzea v Ratibořicích na natáčení nového seriálu pana režiséra Tomáše Magnuska. Několik dní před odjezdem jsme pilně a s napětím sledovali předpověď počasí, protože příjezd výše uvedeného svatého na bílém koni mohl náš výlet značně zkomplikovat, ba dokonce i znemožnit. V pozdním čtvrtečním odpoledni jsme vystupovali z autobusu na parkovišti před Hereckým muzeem a s úlevou jsme zjistili, že ani sem ještě Martin na svém koni nedorazil. (Byl tam sice jeden muž toho jména, ale ten přijel na vozíku, což se pro zasněžování krajiny nepočítá.)
Na vstup do muzea jsme museli chvíli čekat, protože v dolní restauraci právě probíhalo natáčení jedné ze seriálových scén. Poté, co z "placu" zaznělo příslovečné "Stop!", přišel nás přivítat pan režisér osobně. Jak jsme vytušili v natáčené scéně patrně sám účinkoval a právě odkládal své herectví, aby se opět stal „jen“ režisérem. Během přípravy kamery na další natáčení jsme byli odvedeni na místo, na němž jsme nebyli pro práci štábu rušivým elementem.
Za okny nastával soumrak, leč pan režisér rozhodl, že bude právě svítat. Vzhledem k tomu, že režisérova vůle stojí nade vší realitou, dali se osvětlovači do práce a za chvíli soumrak nesoumrak už venku skutečně svítalo. Dále pan režisér herečkám vysvětlil, oč v následujícím záběru půjde (zacházel s nimi velice jemně a ohleduplně). Pak nařídil natáčenou zkoušku a štáb i nás "čumily" poučil, že jde o intimní scénu a že kdo cekne, toho on osobně zabije. Díky tomuto upozornění proběhlo natáčení scény naprosto bez potíží…
A zase se dostavil ten darebák Čas a donutil nás, abychom se rozloučili. Při této příležitosti jsme se vyfotografovali s paní Libuší Švormovou a přesunuli se do prvního patra, kde pro nás místní restaurace připravila večeři. Ratibořice už jsme opouštěli za tmy, přestože ve dvou oknech Hereckého muzea ještě stále svítalo.

Autor článku: Martin Liebzeit

(Foto)


OSLAVA MÉHO PŮL STOLETÍ (6.11.2018)

Přišel jsem na svět v roce, kdy samostatný československý stát slavil své padesáté narozeniny. Jeho letošní stoleté výročí mělo tím pádem odpovídající následky i pro mne: příslušné jubileum. (Znalci historie a základních početních operací matematických jistě vytušili, o jaké jubileum šlo.) Vzhledem k tomu, že jsem členem Klubu vozíčkářů teprve rok, připadalo mi, že si přípravu oslavy v Klubu vlastně ani nezasloužím. Leč slovo ředitele zákonem jest a já jsem se nakonec s vděčností tomuto zákonu podřídil. (Jestli někomu toto tvrzení připadá povědomé, připadá mu tak právem. Větu velmi podobnou totiž napsal už před dvěma lety náš přítel a spolučlen Láďa.)
V úterý 6. listopadu 2018 jsme se sešli, abychom zmíněné jubileum společně oslavili. Celá oslava mne velice potěšila. Nejprve mi taneční skupina předvedla několik španělsko-arabských tanců, další z tanečnic zatančila pohybově velice náročný irský step a poté mi přišli popřát vzácní hosté - Ivo Šmoldas a Marie Formáčková. Spolu s gratulací mi předali i nádherný a velice dobrý dort. Následně mi popřáli i mí přátelé z Klubu a ostatní hosté. Milou atmosféru oslavy dovršilo rozprávění s oběma hosty. Děkuji všem za uspořádání tak krásné oslavy, za gratulace i za pěkné dárky. Musím se přiznat, že to byl dokonalý balzám na ten prvotní šok, že už je mi "takovejch let".

Autor článku: Martin Liebzeit

(Foto)


NÁVŠTĚVA FRANCOUZSKÉ ALIANCE V PARDUBICÍCH (21.10.2018)

Stejně jako v předešlých letech jsme i letos na přelomu října a listopadu navštívili Francouzskou alianci. Stalo se tak v sobotu 21. října 2018. Oproti loňskému roku byla cesta poněkud pochmurnější, a to hned ze dvou důvodů: Jednak jsme tentokrát jeli bez našeho ředitele Honzy Ročka (několik dní před odjezdem ho schvátila vážná choroba a na výlet dohlížel z nemocnice jen prostřednictvím mobilního telefonu). Jednak bylo velmi pochmurné počasí a, ač nepršelo, bylo toto ráno velmi tmavé. Při vyhýbání se dopravní zácpě na hlavním tahu jsme projeli přes Josefov a zelené plochy obklopující místní vojenskou pevnost alespoň trochu vylepšily celkový šedivý dojem z cestování.
Pracovníci Francouzské aliance pro nás připravili vynikající snídani, během níž nám, jako v předchozích letech, vyprávěli o Francii a tamních zvycích. Po snídani, která se tradičně protáhla notný kus přes dobu vymezenou pro návštěvu, jsme se rozloučili a pozvavše naše přátele z Aliance na předvánoční setkání v Trutnově, ubírali jsme se k autobusu. Jím jsme se přemístili před pardubické nákupní centrum, v němž některé naše členky již prováděly předvánoční nákupy. Abychom čas zbývající do odjezdu netrávili jen tak naprázdno pod širým nebem, rozhodli jsme se najít nějaký stánek s občerstvením.
Po krátkém průzkumu okolí jsme objevili Excalibur (Šlo o malou hospůdku, a o níž se jeden nejmenovaný člen vyjádřil, že je to "skvělý pajzl".) a usadili jsme se uvnitř. Zjistili jsme, že se na jedné ze stěn nachází obraz bájného artušovského meče zaraženého do kamene, a rozhodli jsme se, že francouzský vliv, kterému jsme byli až dosud vystaveni, vyvážíme vlivem Albionu. Přitom jsme se občerstvovali Starým pramenem a Prastarým zdrojem, dovezenými až z dálného Smíchova a rituálně jsme těmito elixíry připíjeli na zdraví našeho ředitele. Během této relaxace dorazila skupina nakupujících a obsadila místní předzahrádku. (Čím se tato skupina občerstvovala, mi není známo.) Po nějaké chvíli nám pověřený zastupující velitel expedice Jirka spolu se svou pobočnicí Jitkou oznámili, že nastal čas návratu. Spořádaně jsme opustili občerstvovací stánek, "nalodili" se do našeho věrného dopravního prostředku a pustili se na cestu domů.

Autor článku: Martin Liebzeit

(Foto)


Další akce : předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 další

O stránku zpět ...

Poslední aktualizace stránky: 21.05.2021

______________________________________________________________________________

Na úvod - Kdo jsme - Novinky - Akce - Kontakty - Galerie - Sponzoři - O stránkách
 

Mara - Soft Copyright © 2002