Vítejte na webu
Klubu vozíčkářů Trutnov
Diakonie a Misie CČSH
Na úvodní stránku ... Novinky na našem webu ... Naše akce ... Kontakty a spojení ... Obrázková galerie ... Naši sponzoři ... O těchto stránkách ... Menu
  


nahoru

Naše akce
- strana 8 -

Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další


SETKÁNÍ S ZDEŇKEM ŠPRINGREM (4.9.2019)

Dne 4.9.2019. se členové Klubu vozíčkářů po delší době setkali s hostem panem Zdeňkem Špringrem. Host se nám v krátkosti představil a řekl něco o sobě a svých četných zálibách, které jsou velmi zajímavé. Následovalo představení dravého ptactva, které sebou přivezl - výra velkého, a také anglického setra. Jeho vyprávění bylo pro přítomné povznášející a poučné. Dále nám představil kraj Rtyně v Podkrkonoší a také s námi besedoval o rozhlednách a o Jestřebích horách. Strávené odpoledne s panem Špringrem a jeho manželkou bylo velmi příjemné.

Autoři článku: Pavel Varga a Miroslav Neugebauer

(Foto - Trutnovinky - Radniční listy - Krkonošský deník)


ZÁMEK ČASTOLOVICE (17.8.2019)

Dne 17.8. jsme se po osmi letech vydali znovu na zámek Častolovice. Cesta byla velice zajímavá a dobrodružná, neboť jsme chtěli vyzkoušet novou cestu a tak jsme jeli a skončili jsme na zemědělském statku. Ještě že nás nevítaly krávy nebo telata. A tak jsme to otočili a přeci jen jsme nakonec dojeli do Častolovic, sice s hodinovým zpožděním, ale dojeli jsme. Poté jsme zavítali na zámek, kde nás paní průvodkyně provedla po celém zámku s odborným výkladem o jednotlivých obrazech a místnostech. Odpovídala také na naše dotazy. Po skončení prohlídky jsme budovu zámku opouštěli velice trochu netradičně - zradila nás plošina a ze čtyř vozíčkářů museli za pomoci silných mužů snést jednoho vozíčkáře po schodech dolů. Ale na konec vše dobře dopadlo a po rozloučení s paní průvodkyní jsme se vydali do zámecké restaurace, kde byl pro nás připraven oběd již předem vybraný. Závěrem jsme zavítali do místního zvěřince, kde byla spousta zvířat. Cestou domu jsme projednali další výlet do rybárny Kudowa Zdroj v Polska. Nechybělo naše tradiční zaštěkání „haf haf“, když jsme jeli okolo restaurace u psa Bulánka.

Výlet se všem líbil!

Autor článku: Pavel Varga

(Foto - Trutnovinky - Radniční listy - Krkonošský deník)


DEN JAKO STVOŘENÝ PRO KRÁSNÝ VÝLET (20.7.2019)

Tím dnem byla sobota 20.7. Aktéry byli vozíčkáři se svým věrným týmem dobrovolníků, cíl cesty: nejsme žádní troškaři, tak rovnou Sněžka! Ráno jsme vyjeli autobusem z Trutnova do Pece pod Sněžkou, kde jsme neohroženě nastoupili do lanovky, která nás vyvezla těsně pod vrchol Sněžky. Tam jsme vyjeli na místo před strojovnu, kde jsme měli možnost obdivovat z vrcholku naší nejvyšší hory téměř celé Krkonoše. Hodnou chvíli jsme se kochali tímto výhledem a s dojetím jsme si uvědomili, jak je naše země krásná. Nevadil ani silnější vítr, kdypak se nám zase povede shlížet z hor dolů. Posléze jsme nastoupili opět do lanovky a sjeli na Růžovou horu a tam my, kteří jsme byli v sedle vozíku dojeli a sedm statečných (doprovod) došli pěšky na Děčínskou boudu, kde jsme poobědvali výborné kuřátko a využili možnosti koupit si sebou domácí máslo, sýry, zákys, jogurty a bombastickou pochoutku - chléb se škvarkama (doporučujeme). Posléze celá naše skupina nebojácně mohla pokračovat dál, protože v našem čele šel ochránce KRNAPu pan Zdeněk Nýč, strážce ochrany přírody. Autobus na nás čekal v Úpě, kde jsme ukončili naší sedmikilometrovou pouť po horách. Můžeme jako pokaždé děkovat jenom výdrži a dobré fyzičce našich skvělých dobrovolníků a také skvělé organizaci pana Ročka. Jelikož nedošlo ani k sebemenšímu selhání, v dobré pohodě jsme se vraceli domů s dobrým pocitem, že je u nás ještě místo, kde se lidi při potkání zdraví.

Tento výlet se uskutečnil i za přispění Královehradeckého kraje.

Autor článku: Marys Postránecká

(Foto - Trutnovinky - Radniční listy - Krkonošský deník)


Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další

O stránku zpět ...

Poslední aktualizace stránky: 21.05.2021

______________________________________________________________________________

Na úvod - Kdo jsme - Novinky - Akce - Kontakty - Galerie - Sponzoři - O stránkách
 

Mara - Soft Copyright © 2002