Vítejte na webu
Klubu vozíčkářů Trutnov
Diakonie a Misie CČSH
Na úvodní stránku ... Novinky na našem webu ... Naše akce ... Kontakty a spojení ... Obrázková galerie ... Naši sponzoři ... O těchto stránkách ... Menu
  


nahoru

Naše akce
- strana 6 -

Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další


PROMÍTÁNÍ O KRKONOŠÍCH (20.11.2019)

Krkonoše, ostrov tundry uprostřed Evropy, jsou unikátní mozaikou horských ekosystémů. Svahy hor osídlují horské lesy a louky, horní partie plochých hřebenů porůstá borovice kleč, alpínské trávníky a rašelinná společenstva. Druhově bohaté jsou také karové oblasti, vzniklé působením ledovců v minulosti.

Pro tuto výjimečnost a krajinnou hodnotu byly v roce 1963 vyhlášeny národním parkem. Správou území je pověřena Správa Krkonošského národního parku se sídlem ve Vrchlabí. S těmi to slovy jsme zasedli k promítání o Krkonoších ředitele Krkonošského národního parku Robina Böhnische, který nás navštívil spolu s kolegou Zdeňkem Nýčem. Vyprávěl nám o Krkonošském národním parku, o jeho historii, vzniku i o současnosti Krkonoš. Též nám přivedl ukázat svého nového čtyřnohého kamaráda Ralfa. Prožili jsme krásné odpoledne a těšíme se na další akce.

Autor článku: Eva Vojtěchová

(Foto)


VÝLET DO PARDUBIC (2.11.2019)

V sobotu 2.11.2019 jsme s klubem vozíčkářů z Trutnova jeli na výlet do Pardubic do Francouzské aliance na snídani po francouzsku jako každý rok. Až na Luďka a Evu, kteří nemohli jet pro zdravotní problémy, jsme jeli všichni. Po velmi srdečném přivítání v alianci jsme zasedli kolem stolů. Tentokrát se snídaně konala v jiné místnosti, kde bylo více místa než obvykle. Mohli jsme si vybrat mezi sladkou a slanou snídaní nebo ochutnat oboje. Z Francie jsme ochutnali francouzskou bagetu a tradiční croissanty. Moc nám vše chutnalo. Po snídani jsme si povídali o festivalu francouzských filmů a o známých francouzských hercích a českém dabingu. Bylo to moc prima. Při loučení všichni s radostí slíbili účast na česko-francouzských Vánocích, které se budou konat u nás v klubu 5.12. Poté jsme se autobusem přemístili do Afi paláce, kde si každý nakoupil, co potřeboval, někteří již dárky na vánoce a ve 14 h jsme odjeli spokojeni domů.

Autor článku: Eva Janoštíková

(Foto - Krkonošský deník)


VÝLET DO NOVÉ PAKY, NÁVŠTĚVA AUTOMOBILOVÝCH
VETERÁNŮ ZE DVORA KRÁLOVÉ (20.10.2019)

Před časem nám jeden člen trutnovského Klubu vozíčkářů Luděk Vondráček nabídl, abychom ho přijeli navštívit a prohlédnout si město, ve kterém nyní bydlí. Vydali jsme se tedy směrem Nová Paka. Luděk na nás již čekal a měl pro nás připravenou návštěvu tamějšího Auto-moto muzea válečné techniky, kde jme se také vyfotili s figurínou amerického vojáka, pózovali v bojových přilbách, které jsou mimochodem poměrně těžké. Když jsem si představila ještě váhu výzbroje, tak je obdivuhodné, co všechno museli chlapi za války zvládnout mimo boje. K vidění byla historická vojenská vozidla a motorky, vozidla z první republiky i závodní speciály. Potom pro nás měl Luděk zajištěnou návštěvu příjemné restaurace Novopacká Sokolovna, kde jsme poobědvali. Celé dopoledne se vyznačovalo pohodou a veselou náladou. Myslím, že za všechny mohu říci - "Luďo, děkujeme!"

Po příjezdu do Trutnova jsme se všichni zúčastnili odpolední akce na zahradě Klubu vozíčkářů. Tento program pro nás pro změnu zase nachystal Jan Roček. Zajistil návštěvu automobilových veteránů z organizace Veteran Car Club ze Dvora Králové nad Labem. Jeho členové, kteří právě tak jako minulý rok, nezklamali a dorazili se svými nablýskanými vozidly v hojném počtu. Předvedli 7 vozidel různých značek. U vozidel jsme si pořídili společné fotografie, auta nám členové klubu také osobně představili a řekli k nim technické údaje. Vůně benzínu a rachot motorů se vznášel nad farou. Někteří z nás měli možnost se svézt po Trutnově. Nakonec nám tito sympatičtí automobilisté slíbili, že příští rok rádi opět přijedou. Počasí bylo také krásné, takže projížďka s odkrytou střechou s větrem ve vlasech prý byla dokonalá, ...závidím! Takže pane Ročku - "Také děkujeme za hezké odpoledne!" Navíc, milé překvapení pro nás všechny byla návštěva našeho kameramana Františka Tůmy, který se poslední dobou nemohl účastnit klubových akcí.

Autor článku: Maryse Postránecká

(Foto - Krkonošský deník)


Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další

O stránku zpět ...

Poslední aktualizace stránky: 21.05.2021

______________________________________________________________________________

Na úvod - Kdo jsme - Novinky - Akce - Kontakty - Galerie - Sponzoři - O stránkách
 

Mara - Soft Copyright © 2002