Vítejte na webu
Klubu vozíčkářů Trutnov
Diakonie a Misie CČSH
Na úvodní stránku ... Novinky na našem webu ... Naše akce ... Kontakty a spojení ... Obrázková galerie ... Naši sponzoři ... O těchto stránkách ... Menu
  


nahoru

Naše akce
- strana 4 -

Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další


JUBILEUM PAVLA VARGY A HOST PAVEL ZEMAN (3.6.2020)

Dne 3.6. proběhla oslava mých šedesátin spolu s přáteli klubu vozíčkářů a hostem JUDr. Pavlem Zemanem, nejvyšším státním zástupcem a českým právníkem, který mi předal dvoupatrový dort. Poté se připojili gratulanti z Klubu vozíčkářů, kteří mi popřáli a předali drobné dárky které mě potěšily. Poté se slova ujal Pavel Zeman, který nám pověděl něco o sobě a také o svých zážitcích. S hostem byl pěkný zážitek a příjemné strávené odpoledne. Závěrem mého článku by rád poděkoval přátelům Klubu vozíčkářů za přání a dárky, které mi předali. Chtěl by také poděkovat Honzovi Ročkovi a také rodičům Jarči Ročkové, kteří mi připravili pohoštění k mému jubileu šedesátých narozenin.

Autor článku: Pavel Varga

(Foto)


OBLÍBENÁ STEZKA KORUNAMI STROMŮ (30.5.2020)

Trochu opožděný, ale přesto uskutečněný náš první výlet, byl po stopách Stezky korunami stromu Stezkou nás provázel náš kamarád a ředitel KRNAP Robin Böhnisch. Povídal nám o vývoji a růstu stromů, o jejich historii v krkonošské oblasti. Také vyprávěl o vzniku stezky. Také jsme vešli do podzemí – přímo ke kořenům stromů, a po té vystoupali na vršek rozhledny, kde jsme se kochali pohledy do okolí. Při návratu jsme si pochutnali na krkonošském obědě a plní dojmu jsme spokojeni odjížděli domů.

Autor článku: Eva Vojtěchová

(Foto)


KLÁŠTER A KLENOTNICE V NOVÉ PACE (13.5.2020)

V sobotu 13.6. jsme s klubem vyrazili na návštěvu za naším členem Luďkem Vondráčkem do Nové Paky, který si pro nás připravil návštěvu klášterního chrámu a muzea – klenotnice. Nejdříve jsme se přemístili do klášterního chrámu Nanebevzetí Panny Marie, kde nám místní farář pověděl něco o jeho historii: že chrám vznikl v první polovině 18. století jako poutní místo pro poutníky a popsal nám, co je k vidění v jeho interiéru, co je vyobrazeno na obrazech a jaký význam mají oltáře pod nimi. Poté jsme se přesunuli do muzea – Klenotnice drahých kamenů, kde jsou vystaveny vyvřelé a přeměněné horniny nejrůznějšího stáří, zkameněliny i vzácné minerály, a v prvním patře pak drahé kameny jako achát nebo ametyst a další. Oboje bylo pro mě moc zajímavé a výlet se mi líbil. Z klenotnice jsme autobusem popojeli do Staré Paky do Domečku plném koleček, což je projekt víceúčelového centra pro hendikepované, kde pro nás zdejší obyvatelé v čele s Milanem přichystali oběd, grilovaná kuřata s pečenými brambory. Projekt se nám natolik zalíbil, protože nabízí ubytování, práci i volno časové aktivity pro tělesně i mentálně postižené, že bychom s nimi rádi zahájili spolupráci a slíbili jsme jim, že je určitě zase někdy přijedeme navštívit.

Autor článku: Věra Janoštíková

(Foto)


Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další

O stránku zpět ...

Poslední aktualizace stránky: 21.05.2021

______________________________________________________________________________

Na úvod - Kdo jsme - Novinky - Akce - Kontakty - Galerie - Sponzoři - O stránkách
 

Mara - Soft Copyright © 2002