Vítejte na webu
Klubu vozíčkářů Trutnov
Diakonie a Misie CČSH
Na úvodní stránku ... Novinky na našem webu ... Naše akce ... Kontakty a spojení ... Obrázková galerie ... Naši sponzoři ... O těchto stránkách ... Menu
  


nahoru

Naše akce
- strana 2 -

Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další


ZA POZNÁNÍM VÝROBY TEXTILU (3.10.2020)

V sobotu 3.10. jsme se s Klubem vozíčkářů vypravili do Dvora Králové nad Labem, kde jsme navštívili v rámci Městského muzea Expozici textilního tisku. Dopoledne jsme si hrdinně nasadili roušky, nasedli do autobusu a vyrazili určeným směrem. Výstava byla umístěna na nábřeží Jiřího Wolkera v bývalé průmyslové textilní škole, kde jsem částečně strávila svá někdy rozverná, někdy usedlejší učňovská léta. Také pro to jsem se sem těšila, že si opět po snad sto letech pobudu ve známých prostorech. S mírnou melancholií jsme shlédli velké textilní stroje, které nyní už jsou pouhou připomínkou toho, co kdysi textilní průmysl u nás znamenal. Právě královédvorská Tiba byla naší velkou chloubou a její látky měly vysokou kvalitu, jak tiskem, tak i materiálem. Škoda, že už nemůže konkurovat levným a bohužel i méně kvalitním asijským výrobkům. Ke konci exkurze nám naše průvodkyně paní Humlová nabídla několik vzorů, abychom si mohli potisknout donesená trička. Tak jsme si rádi vytvořili památku v modré barvě. Jako další bod programu byla prezentace paní Stehnové o výrobě vánočních ozdob. V nabídce bylo pár krásných výrobků ke koupi. Promítli nám také film z historie výroby těchto ozdob, od samého začátku až po současnost. Po shlédnutí nám všem letěla v hlavě vzpomínka na krásně ozdobený vánoční stromek v dětství. Náš výlet jsme zakončili v restauraci Za vodou skvělou kachní pečínkou s pivečkem. Výlet se moc vydařil, počasí nám také přálo, byl to jeden z posledních slunných dnů. Takže jsme se domů vraceli také v prosluněné náladě.

Autor článku: Maryse Postránecká

(Foto)


TRUTNOVSKÝ PŮLMARATON (6.9.2020)

Členové Klubu vozíčkářů byli pozváni, aby prezentovali svoje aktivity na sportovní akci Trutnovský půlmaraton, jejímž generálním sponzorem byla firma ABB. Již 7. ročník této akce se konal na Paradráze v trutnovském lesoparku. Lesní cestu na místo závodu jsme zvládli dobře. Po jednání s manažerkou Andreou Kubečkovou z ABB nám byl poskytnut stánek, kde jsme prezentovali naše aktivity, dále výrobky – perníčky s tématem závodu, broučky z korálků a pohledy. Příchozím byla k nahlédnutí naše kronika. Současně mohli dobrovolně přispět do kasičky. U stánku jsme se vystřídali spolu s našimi asistenty. Nakonec jsme všichni měli radost, že jsme u této sportovní akce mohli být a zažít skvělou atmosféru.

Autor článku: Pavel Varga

(Foto)


EXKURZE V PIVOVARU TRAUTENBERK (5.9.2020)

Náš klubový výlet byl opět do horských výšin, tentokrát na Pomezní boudy, s prohlídkou pivovaru Trautenberk. Místní pivovar, v bývalé Tippeltově boudě, byl založen roku 2015. Zde jsme měli objednanou exkurzi o výrobě piva, které je nefiltrované a nepasterizované. Vyrábí ho ze základních surovin (voda, slad, chmel, kvasnice). Tyto produkty se různě upravují, nechávají se zrát, kvasit, uležet a chladit. Poté se tankují do sudu. Tím je hotové 11° a 13° pivo, které jsme ochutnali. Po prohlídce výrobny piva jsme odebrali do restaurace, kde nás čekal výběr chutného oběda. Počasí nám přálo a fakt jsme si užili krásné výhledy hor.

Autor článku: Eva Vojtěchová

(Foto)


Další akce : stránka 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další

O stránku zpět ...

Poslední aktualizace stránky: 21.05.2021

______________________________________________________________________________

Na úvod - Kdo jsme - Novinky - Akce - Kontakty - Galerie - Sponzoři - O stránkách
 

Mara - Soft Copyright © 2002