Vítejte na www stránkách
Trutnovských vinařských slavností
Na úvodní stránku Naši sponzoři Vystavovatelé Fotogalerie Kontakty a spojení
Vinařský svátek v Trutnově
 

TVS 2011 jsou již minulostí...

Logo TVS
Konečné vyhodnocení vín
(Formát PDF - 200 kB)

Trutnovské vinařské slavnosti 2011 jsou mrtvé,
ať žijí Trutnovské vinařské slavnosti 2012!

Ano, i takto je možné parafrázovat současný stav v oblibě konání akce, která vznikla před 7 lety spontánně a z recese v partě dlouholetých kamarádů...

Letošní ročník se opět vydařil, neostýchejme se trochu pochválit! Pořadatelům se podařilo představit kromě již dobře známých další nové vinaře s velmi kvalitními víny z Moravy, kterých se nakonec ochutnávalo více než 200 nejrůznějších druhů. A to i přesto, že se ukazuje, že je rok od roku obtížnější k nám do Podkrkonoší moravské vinaře "přemlouvat"... Letos toto tvrzení "podtrhli" dva nejmenovaní, kteří na poslední chvíli svou účast zrušili, jeden dokonce bez jakékoli omluvy, čímž samozřejmě poněkud narušili připravený scénář...

Přesto se oprávněně domníváme, že to letošní ochutnávce neublížilo, podle ohlasu velké většiny návštěvníků vládla s nabízenými víny velká spokojenost. Potvrdili to nakonec i všichni členové poroty, která tradičně hodnotila z vybraných vzorků "Nejlepší víno TVS 2011". A potvrdili to i oba pozvaní fotbaloví internacionálové Antonín Panenka a Zdeněk Hruška, kteří spolu se starostou města Mgr. Ivanem Adamcem oficiálně vinařské slavnosti zahájili, a kteří v hodnotící porotě zasedali.

Známku nejlepšího vína a zlatou medaili TVS 2011 tak nakonec (a po zásluze!) získal Müller Thurgau, kabinetní suché, ročník 2010 z vinařství Ing. Volařík Mikulov, a to při premiérové účasti - zástupce vinařství Jiří Blga se nakonec nestačil divit, jak rychle mu po vyhlášení výsledků mizely dovezené zásoby vína...). Stříbrnou medailí byl oceněn Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2008 z vinařství KOLBY Pouzdřany, a bronz bral Sauvignon, pozdní sběr 2009 z vinařství JUDr. Ďurinové z Bzence, které se mimochodem našich slavností vína účastní nepřetržitě už od prvního ročníku v roce 2005.

Počasí i tentokrát slavnostím vína neskutečně přálo a báječnou atmosféru celého dne podtrhly střídavě Cimbálová muzika Tomáše Zouhara z Drásova a beatová kapela Castellans, při jejíž produkci už v podvečerních hodinách vyhrazené "pódium" ve stanech nestačilo, takže taneční páry využívaly i přilehlé části Krakonošova náměstí... Příjemným oživením a osvěžením navíc bylo odpolední vystoupení mladých trutnovských hudebníků s folkovou cimbálovkou Marta a Rasputin band.

Mnozí návštěvníci tak při poslechu hudby ochutnávali celý den až do pozdních večerních hodin a už nyní se určitě těší na příští ročník!

Za velmi zdařilou společenskou akci je na místě poděkovat především Městu Trutnov, bez jehož velké podpory by bylo obtížné tak velkou akci pořádat! Dále pořadatelé děkují všem sponzorům a všem firmám, které se podílely na zajištění stanů, ozvučení, občerstvení apod.

V neposlední řadě je vhodné vyslovit uznání i organizátorům vinařských slavností a jejich vesměs rodinným "pomocníkům", zvlášť pak je třeba poděkovat prezidentovi občanského sdružení "Přátelé dobrého vína" ing. Vojslavu Šťovíčkovi, bez jehož "drajvu" by se taková akce hodně těžce rodila!

Za všechny pořadatele všem letošním návštěvníkům
za účast děkuje a na 8. ročník TVS v roce 2012 se již nyní těší

Vladimír Jůzl
přítel dobrého vína a piva

::: Děkujeme :::

za podporu všem našim sponzorům

Poslední aktualizace dne:  13.06.2011